Kallis päevik,
See siin on väike tutvustus meie Ahvenamaal toimunud noortevahetuse kuuendast päevast, kolmapäevast, 26. augustist.
Äratus oli (nagu tavaliselt) juba kell 7. Sõime hommikust ja jõime kohvi ning enne tööle asumist tegime väikse energizeri, et end pisut üles raputada.
Kella kaheksast algas töö Kumlinge noortega, järgisime sama kava, mida sai juba eespool kirjeldatud, seekord kasutasime ühise grupitöö tegemiseks aga nurkade meetodit. Olime eelnevalt kokku leppinud, et on neli nurka, mis kõik esindavad erinevaid seisukohti saarel elamise kohta. I nurk oli seisukohal, et "Ma armastan saarel elamist ja ma ei taha siit kunagi lahkuda!", II nurk "Mulle meeldib saarel elada ja ma tahan siia kunagi tagasi elama tulla", III nurk väitis, et "Mulle meeldib saar, aga ma ei tahaks siin päriselt elada, vaid seda aeg-ajalt külastada" ja IV nurga seisukoht oli, et "Ma vihkan saarel elamist ja ma ei taha siia enam KUNAGI tagasi tulla". Igaühel oli võimalus valida endale kõige meelepärasem nurk ning siis tekkinud grupiga oma seisukohta põhjendada.
Töötuba algas kohe positiivselt sellega, et seda viimast, ehk siis neljandat nurka ei valinud keegi:)
Millega siis oma valikuid põhjendati? Toome siinkohal välja saarel elamise positiivsed ja negatiivsed küljed.
+
1. Ma armastan väikesaari ( :) )
2. Siin on võimalus tegeleda kalapüügi ning jahindusega
3. Armastan merd ja randu
4. Siin on palju loomi
5. Võimalus olla üksi
6. Kuritegevusest vaba ühiskond
7. See on mu lapsepõlvekodu
8. Saartel ei ela liiga palju inimesi
9. Imekaunis loodus
10. Kõik on rohelust täis
11. Praamidega meeldib sõita
12. Liigirikkus
13. Teistsugune kultuur
14. Parim koht lõõgastumiseks!
15. Vaikus
16. Koht, kus end nö laadida
-
1. Saarel on ainult üks pood
2. Mandril on paremad võimalused hariduse omandamiseks
3. Maismaal on rohkem inimesi ja rohkem poode
4. Saarel elades on raskem oma maailmavaadet avardada
5. Töö nappus
6. Mandril on rohkem maad ning meelelahutusvõimalusi
7. Saarel on liiga vähe tegevusi, siin on tihti igav
8. Soov töötada suuremas ettevõttes
9. Psühhologilised probleemid (ilmselt mõeldi neid, mis tekivad igavusest ja pidevalt samade asjade tegemisest ning samade nägude nägemisest)
10. Soov elada suurlinna
Ent vähemalt ühe asja suhtes olime kõik samal arvamusel: olgu, mis on, aga meie saared on meile kallid ja me ei loobuks nendel elamisest mingi hinna eest!
Peale seda, kui kõik grupid olid saanud oma seisukohtade eest kosta ning küsimustele vastata, mängisime veel paar mängu ja jagasime tublimatele vana head Kalevi šoksi.
Sõime lõunat ning hindasime asjade seinist käiku. Tegime plaane ka järgmisel päeval Brändö koolis toimuva töö kohta.
Siis oli võimalus valida erinevate tegevuste vahel: poinidega ja eeslitega sõitmine, vibulaskmine, purjetamine, kalalkäimine ja toiduvalmistamine. Jagunesime gruppidesse ning lõbu oli laialt, mis sest, et vihma kallas ning ilm oli suhteliselt külm. Ilma puudujäägi tegi tasa seltskonna meeldivus:)
Muide, ilmselt ei pea seda mainima, et iga päev oli meil üksteisega lõbusam olla. Muidugi tekkis aeg-ajalt mingeid väiksemaid konflikte ja probleeme, ent siiski, päevade möödudes tundsime end teineteise seltskonnas täiesti vabalt ning inglise keelega ei olnud mingeid probleeme. Probleem oli pigem see, et kui meie, Vormsi tüübid, omavahel rääkida tahtsime, tuli sealt ka alatihti eesti keele asemel inglise keel:)
Peale ülilahedaid vaba aja tegevusi oli aeg õhtust süüa, siis tegime natuke muusikat (hee-hee, laulsime ahvenamaalastele Pille-Riinu:)) ja Kati valmistas meile IMEHEAD leivasuppi:)
Õhtupoole jõime teed ja arutasime taas järgmise päeva plaane ning siis oli aeg magama minna, sest ees ootas uus päev uute väljakutsete ja ülesannetega:)
Wednesday, October 21, 2009
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
0 comments:
Post a Comment